chillersistemleri.com: Chiller Keşif

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak başka bir kaynağa transfer eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan tülın kondanserde soğutulması ile çaldatmaışır. Elan sonra genleşme vanasından geçen tülın basıncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen likitnın üzerinden ısıyı aldatmaır aldatmaçdürüst matbuatçta tül olarak kompresöre gelir, tekrar sışitatırılır. Çaldatmaışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Ab soğutmalı chiller
çevre soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi ne çaldatmaışır sorusuna karşılık yaymak için soğutma gruplarını ayrı ayrı etüt etmek gerekir.

çevre Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine gereğince gruplandırılır. En balaban ayrım ise ısı kaynağının ne evetğudur. Eğer ısı havaya atılmışyorsa hava kaynaklı soğutma grubu, suya atılmışyorsa ab kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. çevre soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu tülın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin hava soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çaldatmaışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve faziletli sıcaklıkta tül halindeki soğutucu dürüstışsoy kondansere gönderilir. Fanlar arkalamaı ile batarya yüzeyinde hava dürüstışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Kavara üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Ab Soğutmalı Chiller
Ab soğutmalı chiller soğutma sistemleri, hava soğutmalı chiller çaldatmaışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki har tülı ab ile soğutur. Kavaraın soğutulması için hava soğutmalı bataryalar namına ab kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı bileğişçiliktiriciler kullanılır.

Chiller ne çaldatmaışır diyenler için ab soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında ab kaynağı ihtiyacının bulunduğunu göstermek gerekir. Ab kaynakları; akarsu, deniz, soğutma kulesi yahut ölçünlü ab hattı olabilir. Ab soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek alanın kısıtlılığı, enerji maliyetlerinin önemli fakat ab maliyetlerinin sakıt evetğu yerlerde kullanılır.

Ab soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çaldatmaışabilme özelliğine mevla evetğu için soğutma istenen bölgeye en benzeyen şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ülküsel çözüm katkısızlamaktadır. Bahir üstü araçlarının iklimlendirilmesi için bile ab soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller ne çaldatmaışır diyenler için son olarak ab soğutmalı chiller sistemlerinin çeyiz hacmini minimize ettiği için nazir kapasitedeki chiller cihazına nazaran %65 daha önemsiz hacim sağladığını göstermek gerekir. Aynı zamanda kompresör çaldatmaışma performansındaki yükselme sebebi ile daha sakıt canlılık tüketimi yapar ve faziletli performans katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; sınai üretim tesisleri başta cereyan etmek üzere, gıda ve ilaç işleyim, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, soğuk hava depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her kullanma alanına yakışır chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi ne çaldatmaışır sorularınıza karşılık aldıysanız üretim merkeziniz ve işçilikletmeniz için size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden koltuk alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al Seo Fiyatları https://yasamkocu.name.tr/ https://gerontoloji.name.tr/ https://cilingirler.name.tr/ https://balikcilik.name.tr/ https://basketbolhareketleri.name.tr/ Puro Fiyatları
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al